Hipertermia

Czym jest hipertermia?

Hipertermia jest rozumiana tutaj jako postępowanie medyczne polegające na ogrzewaniu określonych organów lub całego organizmu za pomocą egzogennych źródeł ciepła zdolnych do przełamania naturalnej termoregulacji pacjenta. Badania naukowe wykazały cały szereg możliwych do osiągnięcia efektów: bezpośrednie i selektywne uszkadzanie tkanki nowotworów, blokowanie mechanizmów naprawy DNA uszkodzonego radio- lub chemioterapią, pobudzanie odpowiedzi immunologicznej organizmu, wzmocnienie hematopoezy i produkcji neutrofilów, wzmożenie adhezyjności leukocytów, które to efekty zwiększają skuteczność leczenia ok kilku, do kilkudziesięciu procent.

Poza nielicznymi procedurami takim jak np. HIPEC, hipertermia, jako metoda leczenia nowotworów, charakteryzuje się niezwykle niską toksycznością – nie pozostawia w organizmie żadnych substancji chemicznych i nie jest promieniotwórcza. Jej dodanie do protokołów leczenia onkologicznego nie zwiększa zatem ryzyka skutków ubocznych, lub zwiększa je bardzo nieznacznie.

Bardziej szczegółowe informacje są zawarte na naszej stronie NAUKA I BADANIA  a wybór konkretnych publikacji i literatury fachowej na temat hipertermii znajduje się w dziale LITERATURA

Odwzorowanie fal radiowych w szyku fazowanym

Produkty Pyrexar Medical wykorzystują technologię opartą na macierzy anten dipolowych w szyku fazowanym. Fale radiowe emitowane przez anteny umieszczone w aplikatorach BSD mają charakter kierunkowy, a sterowanie ich fazą, mocą lub częstotliwością pozwala na skierowanie energii cieplnej ze zwiększoną precyzją do miejsca leczenia.

Technologia ta idealnie nadaje się do hipertermii miejscowej.

Animacja: Wikipedia

HT Systems

ul. Belgradzka 5
02-793 Warszawa

+48 22 300 91 85

info@htsystems.com.pl

HT SYSTEMS - dystrybutor/distribution

Godziny pracy biura:

Poniedziałek - piątek od 8:00 do 18:00